Otevřít menu

Týden : 28
Dnes : 2
Doporučení k novinkám
Vzhledem k tomu, že je mezi vámi, našimi čtenáři, o novinky opravdu velký zájem
a většina z nich je již také půjčená, doporučujeme, abyste si knihy, o které budete mít zájem, rezervovali.
Budete tak informováni ihned, jak se kniha opět vrátí do knihovny.
Skutečnost, zda je kniha k zapůjčení, či zda není momentálně v knihovně k dispozici,
zjistíte v našem on-line katalogu.

Vlastimil Vondruška - Duch znojemských katakomb
Oldřich z Chlumu přijíždí spolu s panošem Otou jako jeden z vyslanců českého krále do Znojma, kde se koná jednání o smíru mezi moravskou a rakouskou šlechtou. Vše je předem dohodnuto a jde jen o to, aby se ochota ze smíru veřejně potvrdila. Purkrabí znojemského hradu proto očekává spíše dvorskou slavnost než ostrou půtku vyslanců. Jenže hned druhý den zmizí jeden z mladých českých šlechticů. Je to o to víc znepokojivé, že o čtyři roky dříve tu stejně

Mlčenlivé ženy – to je strhující a mrazivě skutečný emocionální thriller Kerry Fisherové.
Dáte v sázku vše, co milujete, pro muže, který spáchal něco strašlivého? Mlčenlivé ženy je přesně ten druh knihy, která vás udrží vzhůru celou noc. Nedáte si pokoj, dokud nebudete na poslední stránce.
Dvě ženy. Jmenují se Maggie a Lara a na první pohled byste vůbec neřekli, že mají něco společného. Jen snad jedno. Jsou příbuzné. Obě dvě jsou druhými manželkami dvou okouzlujících bratrů. Lařin život s Massimem působí idylicky, ale pod klidných povrchem to vře. Skrývá se tam tajemství, které by mohlo zničit celou rodinu, ale především ohrozit jejího syna. Maggie naopak o temné minulosti svého muže ví už od začátku a žije s ním, snad i smířená se vším, co bylo.
Z minulosti se ale brzy vynoří jeden malý střípek pravdy, který všechno obrátí naruby. V kalné vodě a síti lží si dvě tolik rozdílné ženy musí začít věřit a být jedna druhé oporou. Proč? Protože jsou na to samy. Nikdo jiný tu není.

Cara Hunterová - Někdo blízký

Někdo unesl Daisy Masonovou. Vědí, kdo to udělal. Možná si to ještě neuvědomují. Ale vědí to.

Osmiletá Daisy Masonová beze stopy zmizí z večírku, který její rodiče pořádají na zahradě rodinného domu. Inspektor Adam Fawley ze zkušenosti ví, že v devíti případech z deseti je únoscem dítěte někdo blízký. A Daisyina rodina je přinejmenším zvláštní — matka se při výslechu zoufale snaží udržet zdání normálnosti, kdežto otec se chová chladne a nepřístupně. A pak je tu Daisyin bratr, zakřiknutý a nemluvný…

Fawley hraje o čas a pokouší se najít nějaké vodítko, jenže dívenka jako by se propadla do země — nikdo nic neviděl, nikdo nic neví. Všichni však mají na událost svůj názor, o který se neváhají podělit na sociálních sítích.

Andrew Mayne - Šelma

Profesor bioinformatiky Theo Cray nemá nejlepší ráno. Automat na led nefunguje, a navíc se mu do motelového pokoje dobývá policie. Že je hlavní podezřelý z brutální vraždy své bývalé studentky, se však dozví, až když je jeho účast na otřesné události vyloučena. Zdá se totiž, že mladou dívku v montanských lesích rozsápal medvěd. Jenomže profesor Cray je díky svému povolání zvyklý vidět vzorce tam, kde ostatní nacházejí jen chaos. A tak si všimne něčeho, co ostatní přehlédli. Něčeho nepřirozeného. Něčeho zjevně provedeného lidskou rukou. Theo pochopí, že tohle zvěrstvo nespáchalo žádné zvíře, nýbrž člověk, a že to rozhodně neudělal poprvé. A protože mu policie nevěří, začne mu být jasné i to, že je zřejmě jedinou osobou, která může zabijáka zastavit. Tho je sice lépe obeznámený s digitálními kódy a mikroby než s vyhodnocováním forenzních důkazů, nyní však musí uplatnit všechno, co umí, na zcela novou oblast výzkumu. A udržet se přitom o krok napřed nebezpečně vynalézavým sériovým vrahem v jehož existenci navíc nevěří nikdo kromě něho. Až brutálně návykový debutový román mága a iluzionisty Andrewa Maynea, hvězdy televizního pořadu Otázky a odpovědi: Nevěřte Andrewu Mayneovi, který spolupracoval s největšími mistry svého řemesla včetně Davida Copperfielda.