Otevřít menu

Na úvodní stranu Městská knihovna Jevišovice

https://www.facebook.com/KnihovnaJevisovice?ref=hl Ptejte se knihovny
Návštěv :
Celkem : 8959
Týden : 23
Dnes : 1

KNIHOVNA JEVIŠOVICE

PROVOZNÍ DOBA

Úterý a čtvrtek: 9:00 – 12:00, 13:00 – 18:00 

               P­átek: 13:00 – 18:00

e-mail: knihovna@jevi­sovice.cz

tel.: 603 856 253

 

Služby knihovny a jejich ceník

Provozní doba knihovny

 

Úterý       9:00 – 12:00  13:00 – 18:00

Čtvrtek    9:00 – 12:00  13:00 – 18:00

Pátek     13:00 – 18:00     

 

 

Registrační poplatek                                 

 

Dospělí                                                                                                            30,– Kč / rok

Děti a studenti                                                                                                 10,– Kč / rok

Senioři                                                                                                             20,– Kč / rok

 

Penalizace při porušení knihovního řádu

 

Upomínky a vymáhací výlohy za pozdní vrácení knih a publikací

 

Zaslání 1. upomínky  – po 41 dnech od uplynutí lhůty k vrácení -  10,– Kč

Zaslání 2. upomínky  – po 51 dnech od uplynutí lhůty k vrácení -  20,– Kč

 

Výlohy spojené se ztrátou dokumentu

      

Při ztrátě či poškození knih a publikací účtujeme čtenáři skutečné náklady za poškozenou knihu či publikaci. 

 

Ztráty a ostatní škody, způsobené uživatelem

 

Ztráta čtenářského průkazu a vyhotovení nového čtenářského průkazu                                                                                                        ­5,– Kč

 

Poškození čarového kódu v knize či publikaci                                   ­20,– Kč

 

Studovna / čítárna

 

V knihovně bude nově přístupná také studovna / čítárna a to v původní zasedací místnosti Městského úřadu. Nabídneme tak čtenářům možnost prezenčních výpůjček, což znamená, že si budou moci vzít knihu do studovny, načerpat z ní potřebné informace, udělat si výpisky a hned zase knihu vrátit.

Stejným způsobem bude možné zapůjčit časopisy či jiná periodika k přečtení či prohlédnutí na místě. Abychom Vám prezenční výpůjčky a studium ve studovně zpříjemnili, nabídneme Vám občerstvení jako je káva, čaj či voda.

 

Meziknihovní výpůjční služba

 

Zajišťujeme také meziknihovní výpůjčky – to znamená, že pokud budete potřebovat nějakou knihu, která není k dispozici v naší knihovně, můžeme pro Vás zajistit tuto knihu z jiné knihovny.

Při realizaci výpůjčky zasílá partnerská knihovna knihu či publikaci poštou – čtenáři tedy bude účtováno poštovné dle obsahu objednávky a dle platných tarifů dopravce /Česká pošta, PPL atd./, platných v den realizace objednávky.

 

Prodloužení výpůjček


Našim čtenářům nabízíme možnost prodloužení výpůjčky prostřednictvím telefonu, e-mailu či facebooku. Takže v okamžiku, kdy budete vědět, že budete na přečtení Vámi zapůjčené knihy potřebovat více času, zavoláte do knihovny nebo pošlete e-mail či zprávu přes facebook a výpůjčku si prodloužíte. Musíte tak však učinit nejpozději  1 den před avizovaným koncem výpůjčky a prodloužení je možné maximálně o 14 dnů.

Prodloužení není možné pouze u meziknihovní výpůjční služby a u titulů, na které je rezervace od dalších čtenářů.

 

 

Přístup k internetu

 

Našim čtenářům je zajištěn přístup k internetu zdarma. Jsou jim k dispozici 2 počítače v dětském oddělení knihovny a 3 počítače v nově vybudované studovně / čítárně.

 

Donáška knih pro imobilní občany

 

Imobilním občanům nabízíme novou službu – doručování knih přímo do domu. Stačí zavolat na tel.č. 603 856 253 a sdělit, o jaký titul či žánr byste měli zájem a kdy budete k zastižení, abychom knihu mohli doručit. Knihy budou doručovány mimo provozní dobu knihovny.

 

Sociální servis

 

Knihovna bude také poskytovat sociální servis, což znamená, že bude podávat a vyhledávat informace pro zdravotně postižené osoby či osoby, které se ocitly v mimořádně složitých životních podmínkách /poskytování informací o sociálních službách, o subjektech, poskytujících poradenství a provozujících zařízení sociální péče – vyhledání a poskytnutí kontaktů na tyto subjekty/.

 

          

 

   

KNIHOVNA JEVIŠOVICE

e-mail: knihovna@jevisovice.cz

tel.: 603 856 253