Otevřít menu

Na úvodní stranu Městská knihovna Jevišovice

Ptejte se knihovny
Návštěv :
Celkem : 13221
Týden : 25
Dnes : 0

KNIHOVNA JEVIŠOVICE

e-mail: knihovna@jevi­sovice.cz

tel.: 603 856 253

Provozní doba knihovny

Po - Zavřeno

Út - 9-12 13-18

St - Zavřeno

Čt - 9-12 13-18

Pá - 13-18

So - Zavřeno

Ne - Zavřeno

Služby knihovny a poplatky za služby 

Registrační poplatek                                 

Dospělí                                                                                                            30,– Kč / rok

Děti a studenti                                                                                               10,– Kč / rok

Senioři                                                                                                             20,– Kč / rok

 

Penalizace při porušení knihovního řádu

Upomínky a vymáhací výlohy za pozdní vrácení knih a publikací

Zaslání 1. upomínky  – po 41 dnech od uplynutí lhůty k vrácení -  10,– Kč

Zaslání 2. upomínky  – po 51 dnech od uplynutí lhůty k vrácení -  20,– Kč

 

Výlohy spojené se ztrátou dokumentu    

Při ztrátě či poškození knih a publikací účtujeme čtenáři skutečné náklady za poškozenou knihu či publikaci. 

 

Ztráty a ostatní škody, způsobené uživatelem

Ztráta čtenářského průkazu a vyhotovení nového čtenářského průkazu                                                                                                        ­5,– Kč

Poškození čarového kódu v knize či publikaci                                   ­20,– Kč

 

Studovna / čítárna

V knihovně bude nově přístupná také studovna / čítárna a to v původní zasedací místnosti Městského úřadu. Nabídneme tak čtenářům možnost prezenčních výpůjček, což znamená, že si budou moci vzít knihu do studovny, načerpat z ní potřebné informace, udělat si výpisky a hned zase knihu vrátit.

Stejným způsobem bude možné zapůjčit časopisy či jiná periodika k přečtení či prohlédnutí na místě. Abychom Vám prezenční výpůjčky a studium ve studovně zpříjemnili, nabídneme Vám občerstvení jako je káva, čaj či voda.

 

Meziknihovní výpůjční služba

Zajišťujeme také meziknihovní výpůjčky – to znamená, že pokud budete potřebovat nějakou knihu, která není k dispozici v naší knihovně, můžeme pro Vás zajistit tuto knihu z jiné knihovny.

Při realizaci výpůjčky zasílá partnerská knihovna knihu či publikaci poštou – čtenáři tedy bude účtováno poštovné dle obsahu objednávky a dle platných tarifů dopravce /Česká pošta, PPL atd./, platných v den realizace objednávky.

 

Prodloužení výpůjček

Našim čtenářům nabízíme možnost prodloužení výpůjčky prostřednictvím telefonu, e-mailu či facebooku. Takže v okamžiku, kdy budete vědět, že budete na přečtení Vámi zapůjčené knihy potřebovat více času, zavoláte do knihovny nebo pošlete e-mail či zprávu přes facebook a výpůjčku si prodloužíte. Musíte tak však učinit nejpozději  1 den před avizovaným koncem výpůjčky a prodloužení je možné maximálně o 14 dnů.

Prodloužení není možné pouze u meziknihovní výpůjční služby a u titulů, na které je rezervace od dalších čtenářů. 

Přístup k internetu

Našim čtenářům je zajištěn přístup k internetu zdarma. Jsou jim k dispozici 2 počítače v dětském oddělení knihovny a 3 počítače v nově vybudované studovně / čítárně.

 

Donáška knih pro imobilní občany

Imobilním občanům nabízíme novou službu – doručování knih přímo do domu. Stačí zavolat na tel.č. 603 856 253 a sdělit, o jaký titul či žánr byste měli zájem a kdy budete k zastižení, abychom knihu mohli doručit. Knihy budou doručovány mimo provozní dobu knihovny.

 

Sociální servis

Knihovna bude také poskytovat sociální servis, což znamená, že bude podávat a vyhledávat informace pro zdravotně postižené osoby či osoby, které se ocitly v mimořádně složitých životních podmínkách /poskytování informací o sociálních službách, o subjektech, poskytujících poradenství a provozujících zařízení sociální péče – vyhledání a poskytnutí kontaktů na tyto subjekty/.